Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

Zobraziť viac


Kadyrov navrhol za čečenského premiéra jedného z možných nástupcov

K zmenám v Kadyrovovom najbližšom okolí dochádza v čase, keď sa opäť objavili dohady o jeho vážnej chorobe.

Vysoké vlny a rozbúrené more poškodili plávajúce mólo pri Pásme Gazy

Dočasné mólo kotviace pri pobreží Pásma Gazy vybudovala americká armáda, keďže samotná enkláva nemá dostatočne hlboký prístav pre väčšie nákladné lode. Do prevádzky ho uviedli minulý týždeň.

Izrael chce obnoviť rozhovory o prímerí a prepustení rukojemníkov

Rozhovory zamerané na dosiahnutie prepustenia rukojemníkov a dohody o prímerí v Pásme Gazy sa zastavili v máji po tom, čo Izrael spustil vojenskú operáciu v meste Rafah na juhu palestínskej enklávy.

V Burkine sa začal dvojdňový národný dialóg o obnovení civilnej vlády

Jeden z účastníkov národného dialógu uviedol, že rokovania sa budú sústrediť na dĺžku prechodného obdobia, ktoré by sa mohlo predĺžiť až o tri a pol roka počnúc 2. júlom.

Ukrajina vydala do Poľska pašeráka nelegálnych migrantov

Vydaný muž je občanom jednej z juhoázijských krajín, ktorý prišiel na Ukrajinu začiatkom nultých rokov 21. storočia. Migrantov začal prevádzať vo februári 2022 - po ruskej invázii na Ukrajinu.

Na Ukrajine vyšetrujú vpád ruských jednotiek do Charkovskej oblasti

V dôsledku ruskej ofenzívy začatej 10. mája sa museli ukrajinské jednotky stiahnuť zo svojich predsunutých pozícií a museli evakuovať aj obyvateľstvo niekoľkých dedín.