Štiavničania a dochádzajúci študenti sú znechutení: vlaky tu nepotrebujú len turisti

Železničná stanica v banskom meste bude počas pracovného týždňa prázdna. Pravidelné spoje tam dostali stopku.

Zobraziť viac


Brezno finančne podporilo školička korčuľovania pre žiakov

SZĽH deťom požičiava prilby, dresy a tým, ktorí potrebujú, aj korčule. Zabezpečil tiež vzdelávanie troch ambasádorov športových aktivít.

Mesto Prešov opäť použije na zimnú údržbu ekologický materiál

Správa a údržba komunikácií mesta Prešov, s. r. o., má vypracovaných šesť trás zimnej údržby, ktoré reálne pokrývajú všetky komunikácie v majetku mesta.

V mestských lesoch, v oblasti Kamzíka, budú v pondelok loviť diviaky

Vzhľadom na závažnú situáciu s vysokým stavom diviačej zveri a jej prenikaniu do intravilánu hlavného mesta bolo nevyhnutné prijať viacero opatrení na zníženie počtu diviakov.

Na starom železničnom moste v Trenčíne si možno vypočuť vtáčí spev

Vtáčí spev bude trvať do začiatku hniezdnej sezóny, približne do marca. Verejnosť sa doň môže započúvať denne od 7.00 do 9.00 h, od 12.00 do 14.00 h a od 16.00 do 18.00 h.

Deti v Košickom kraji ocenia vodičov Mikulášom alebo čertom

Postavičku Mikuláša dostanú od detí vodiči za jazdu bez porušenia pravidiel cestnej premávky a postavičku čerta tí, ktorí jazdia v rozpore s pravidlami a porušili povinnosti v cestnej premávke.

Na Horehroní otvorili zimnú sezónu, prinesie legendárny vlek i klzisko

Viaceré služby tohtoročnej zimnej sezóny sa viažu na regionálnu zľavovú kartu Horehronie Card, vďaka ktorej sa napríklad lyžiari, bežkári, skialpinisti a turisti bezplatne odvezú skibusom.