Web stránka v roku 2016?

Web stránka v roku 2016?

Web stránku či už firemnú alebo osobnú vlastní dnes už naozaj veľa ľudí. Už aj slovenský internet je v niektorých segmentoch preplnený podobnými web stránkami a e-shopmi. Možno sa pýtate ako byť o krok vpred pred konkurenciou. Takže poďme si povedať niekoľko zásad, ktoré vám môžu pomôcť pri budovaní kvalitného webu.

Úspešnosť web stránky alebo e-shopu záleží od mnohých malých vecí. I keď sa vám niektoré možno budú zdať banálne, treba ich splniť všetky.

1. Kvalita webu je priorita

Znie to možno ako klišé, ale neverili by ste koľko návštevníkov môže odradiť pomalé načítanie web stránky, zle usporiadanie prioritných informácií, zastaraný dizajn. Nehovoriac o tom, že Google niektoré z týchto faktorov hodnotí negatívne a vaša webová stránka tak nemá dobré pozície vo výsledkoch vyhľadávania. Napríklad chyby v kóde, nezoptimalizovaný kód, príliš veľké obrázky môžu naozaj web stránke uškodiť.

Pri tvorbe webovej stránky by ste si mali dávať pozor na:

1. Moderný ale jednoduchý dizajn, pri ktorom návštevník hneď nájde to, čo hľadá.

2. Webová stránka by sa nemala načítavať viac ako 3 sekundy. Rýchlosť načítania si môžete otestovať pomocou nástroja: http://tools.pingdom.com/fpt/

3. Všetky obrázky treba z optimalizovať a až potom nahrať na webovú stránku. Slúži nato online nástroj https://tinypng.com/

4. CSS, JS, HTML kódy treba skomprimovať. Na to slúžia nástroje: http://csscompressor.com/ http://jscompress.com/

5. Všetky obrázky by mali mať alt (alternatívny text)

6. Dostatok kvalitných textov na každej podstránke. Odporúča sa min. 300 slov.

7. Pri redakčných systémoch sa treba vyhýbať zbytočným pluginom.

8. Povoliť cashovanie a kompresiu v súbore .htaccess

9. Prepojenie podstránok pomocou prelinkovania

2.SEO optimalizácia

Ak máte webové stránky, určite ste už o seo optimalizácií počuli. Veľa ľudí však nevie, čo to tá seo optimalizácia vlastne je. Jednoducho povedané pri seo opt. sa zlepšujú pozície vo vyhľadávačoch.

SEO optimalizácia sa delí na on page a off page. On page je v podstate zahrnutá v predchádzajúcom bode „kvalita webu je priorita“. Ide o zmeny, ktoré sa vykonávajú priamo na webovej stránke.

Pri off page seo optimalizácií sa v získavajú spätné odkazy a propaguje sa vaša web stránka. Spätné odkazy sú odkazy, ktoré odkazujú na vašu web stránku.

Čo všetko vám môže pomôcť pri off page seo optimalizácií?

* PR články
* Sociálne siete
* Firemný blog s prelinkovaním
* Sponzorské odkazy

Sociálne siete a celková aktivita

Význam sociálnych sieti na seo optimalizáciu, a teda na pozície web stránky, je čoraz väčší. Google si uvedomilo, že čoraz viac ľudí využíva sociálne siete nie len na chatovanie ale aj ako zdroj informácií. Sociálne účty s odkazom na vašu webovú stránku sú veľké plus, ešte väčšie plus je pravidelné prispievanie a budovanie klientely práve pomocou soc. sietí. Táto forma propagácie neslúži len pre e-shopy ale aj pre firmy každého zamerania.

Napríklad máte stavebnú firmu, pomocou obrázkov môžete ukázať návštevníkom svoje referencie. Do takýchto príspevkoch je dobré pridať do popisu odkaz na vaše webové stránky. V príspevkoch môžete návštevníkom tiež rozdávať bezplatné rady a návody.

Google plus a Google Moja firma

Málo ľudí pozná výhody sociálnej siete google plus. Aj keď je táto sociálna sieť menej navštevovaná ako napr. facebook, má veľký význam. Google totižto príspevky, teda aj odkazy, ktoré zdieľate zaraduje do výsledkov vyhľadávania. V praxi to znamená, že poskytuje spätné odkazy na vašu webovú stránku.

Služby moja firma od google slúži pre miestne firmy ako napr. reštaurácie, kamenné obchody, stavebné firmy a podobne. Táto služba zvyšuje dôveryhodnosť vašej web stránky
a teda aj jej pozície. Vaša firma a web stránka sa navyše budú zobrazovať v Google mapách. Vo výsledkoch vyhľadávania sa navyše môže zobraziť kontakt, otváracie hodiny, obrázky, posledné príspevky alebo pozícia na mape.

Pri tvorbe web stránky by ste tiež mali zvážiť vytvorenie firemného blogu. Tu môžete svojim návštevníkom poskytovať bezplatné rady vo forme návodov alebo tipov. Takéto články je dobré prelinkovať s podstránkami vašich služieb.

Viac informácií na http://www.webgrafix.sk/

Loading Facebook Comments ...