Android – začiatok do programovania

Tento úvodný Android kurz je určený pre úplných začiatočníkov a neprogramátorov v Jave. Je postavený na veľkom množstve praktických príkladov od úplných základov až po designovanie aplikácie.

Tento úvodný Android kurz je taktiež zameraný na úvod do programovania v Jave a objektového programovania, ktoré zvládne každý. Výstupom z kurzu je množstvo zaujímavých aplikácií. Pre účastníkov je pripravených množstvo praktických príkladov a taktiež tlačené prezentácie lektora. Vlastnenie nejakého Android zariadenia – telefónu alebo tabletu na tomto Android kurze je výhodou, no vývojové prostredie je schopné aplikácie vytvorené na kurze spúšťať aj v emulátore. Na kurze si taktiež zaregistrujete konto do Google Play Store kde môžete Vaše aplikácie uložiť na stiahnutie.

Operačný systém Android

História
Už je tomu takmer 8 rokov odkedy sa zrodila myšlienka nového operačného systému pre mobily a takmer 6 rokov, čo spoločnosť Google prebrala iniciatívu nad vtedy ešte neznámym Androidom. O dva roky neskôr bol vydaný prvý beta SDK a nová éra Androidu sa mohla začať. Dnes sa dívame na platformu, ktorá si získala obľubu veľkého počtu ľudí a ak práve čítate tento článok, verte tomu, že patríte do Android komunity :). Po ôsmich rokoch vývoja tu máme čísla, ktoré o úspechu Androidu hovoria samé za seba: 550 000 aktivácií denne..

Verzie Androidu
Myšlienka vytvoriť nový operačný systém Android sa v hlavách zakladateľov Andyho Rubina, Richa Minera, Nicka Searsa a Chrisa Whitea zrodila už takmer pred desiatimi rokmi, kedy bola založená rovnomenná spoločnosť Android Inc. Spoločnosť Google neskôr v roku 2006 prejavila záujem o tento projekt a prebrala iniciatívu nad vtedy ešte neznámym Androidom. O dva roky neskôr bol vydaný prvý beta SDK a nová éra Androidu sa mohla začať.

V roku 2008 sa na trh dostal prvý smartfón od Google, dobre známy ako T-Mobile G1 (tiež HTC Dream), ktorý bol prvým zariadením s týmto operačným systémom vo verzii 1.0, ktorá integrovala Google služby a podporovala multitasking. Ďalšie verzie postupom času pribúdali a získavali vždy originálne pomenovanie podľa rozličných zákuskov. Dnes máme väčšina z nás v našich zariadeniach poslednú verziu Android Jelly Bean, ktorá priniesla pravdepodobne najväčší prínos v rýchlosti samotného systému. Pretože história verzií Androidu je naozaj rozsiahla, pre našich čitateľov sme si špeciálne pripravili malú infografiku, kde si môžete pozrieť hlavné verzie systému a aké najzaujímavejšie novinky priniesli.

Viac na: http://www.mojandroid.sk/2013/07/15/historia-android-verzii-infografika/

Inštalácia aplikácií
Oficiálne z Google Play obchodu, alebo cracknuté aplikácie z pamäťovej karty (.ipk prípona).

Hlavný rozdiel programátorov iOS a Android
Užívatelia Androidu sú ochotný menej zaplatiť za aplikácie ako užívatelia iOS. Sorry nič presnejšie ma nenapadlo.

Google Play Store
Obchod kde sa dajú stiahnuť alebo kúpiť aplikácie, následne nainštalovať. Viac na: https://play.google.com/store

Licencie
Viac menej je to celé free. Až na platené aplikácie.

Ako sa stať oficiálnym Android vývojárom a ako sa pridávajú aplikácie do oficiálneho obchodu
Zaplatiť poplatok 20 USD (doživotne). V prípade Apple je to 100 USD ročne.

zdroj: TS FMG.sk

Loading Facebook Comments ...