Wifi a Chello (Router a nastavenie) 2. časť

Predpokladám že máte kúpený Wifi Router s RJ45 portom. Ak áno tak pokračovanie seriálu je určené práve Vám. Na začiatok uvediem že, pri inštalácií Routera spolu s Chello káblovým modemom budete mať na výber z dvoch možností. Jedna spočíva v naklonovaní MAC adresy a druha je zase trošku zložitejšia.

1. Možnosť – samostatná inštalácia Wifi routra

Wifi Router spojíme s Chello modemom pomocou dodaného UTP kábla (RJ45 koncovky – obr. 1) Jeden koniec zasunieme do LAN vstupu na Chello modeme (obr. 2) a druhý koniec do WAN vstupu na Routery.

rj45kabel.jpg
obrázok 1
chello_modem.jpg
obrázok 2

Ďalší UTP kábel budeme potrebovať na pripojenie k počítaču, konkrétne k sieťovej karte (obr. 3) Do Routra (Bežný Router obsahuje minimálne 4-portový switch, tak druhý UTP kábel môžeme zapojiť do prvej zásuvky) zapojíme UTP kábel a spojíme ho spolu s sieťovou kartou na počítači.

sietova_karta.jpg
obrázok 3

Tak teraz to najhlavnejšie zapnem Chello modem počkáme pokiaľ kontrolky nerozbikajú (asi tak 10-15 sekúnd). Potom zapneme Wifi Router a počkáme tiež zopár sekúnd. Teraz môžeme zapnúť počítač. Do Internetového prehliadača napíšte “chello.sk” uvidíme prihlasovacie okno, kde si bude od Vás pýtať meno a heslo (to máte napísane na UPC návode ohľadom nastavenia e-mailového konta…) Potom stlačte tlačítko “Áno” a akceptujete zmenu MAC adresy. Následne Vás systém vyzve na vypnutie Chello modemu a počítača. A budete musieť počkať 30 sekúnd.

Pokračovanie na budúce…

 

Loading Facebook Comments ...