Ako vybrať tlačiareň do domácnosti – tipy, ktoré ste pravdepodobne ešte nečítali

Pripravili sme pre Vás tipy na výber tlačiarne domácnosti s tým, že Vám dáme odporúčania aj na konkrétne zariadenie. Po prečítaní našich odporúčaní ľahšie nájdete tlačiareň, ktorá bude v dlhodobom horizonte zodpovedať Vašim nárokom.

Laserová vs. atramentová – zabudnite na stereotypy

Preferujete podvedome laserovú tlačiareň, od ktorej očakávate, že jej prevádzka bude v porovnaní s atramentovou tlačiarňou lacnejšie? Kdeže! Poďme sa pozrieť na konkrétne príklady. Napr tlačiareň Canon Pixma iP2700, ktorá je vôbec najlacnejší tlačiarňou ponúkanú na portále Heuréka.sk, vie vytlačiť 1 stranu o formátu A4 pri 5% pokrytí za cenu 0,035 Euro. Najlacnejšie laserová tlačiareň, Samsung ML-2160 vie rovnakú stranu vytlačiť za 0,058 Euro s tým, že jej obstarávacia cena je o cca 30 Euro vyššia a navyše vie tlačiť len čiernobielo. Navyše, vyššie uvedená laserová tlačiareň má, v rámci cenovej relácie 0 – 100 Euro, najnižšie náklady na tlač. Napríklad tlačiarne Samsung SL-M2026 a Samsung SL-M2026 tlačiť zhodne za 0,035 Euro (tlač 1 strany o formátu A4 pri 5% pokrytí).

Najúspornejší laserovou tlačiarňou v cenovej relácii 0 – 100 Euro je práve Samsung ML-2160, najlacnejší “inkoustovkou” je potom Canon Pixma IP 2700.

Ako plánujete tlačiareň vyťažovať?

Pri lacných tlačiarní (cca do 100 Euro) počítajte s maximálnym mesačným vyťažením v rozsahu 600 – 1 500 stránok. Ak budete tlačiareň využívať len doma s tým, že nevytlačíte viac ako 20 stránok denne, vystačíte si aj s týmto “lacným” zariadením. Ďalšie obmedzenia v zaťažení lacných tlačiarní je u životnosti náplňou. Kým najlacnejšie atramentové tlačiarne ponúka životnosť náplne v rozsahu 200 – 700 strán (formát A4 pri 5% pokrytí), najlacnejšie laserové tlačiarne ponúka tonery so životnosťou 700 – 3 000 strán (formát A4 pri 5% pokrytí).

Chcete si kúpiť použitú tlačiareň?

Ešte pred tým, než si kúpite použitú tlačiareň, je vhodné si zistiť, či sú na trhu k dispozícii náplne pre túto tlačiareň. Výrobcovia po určitej dobe obmedzujú dostupnosť náplní pre staršie modely tlačiarní (cca 5 – 7 rokov a viac), ktoré už nie sú v predaji. Tiež hrozí, že si kúpite použitú tlačiareň, ktoré pôvodne nebola určená k dispozícii na slovenskom trhu, tj. K tejto tlačiarni veľmi pravdepodobne nebudú k dispozícii náplne vôbec, či len vo veľmi obmedzenom množstve (resp. Obmedzenom počte predajcov, kedy tak hrozí, že cena náplňou bude neúmerná v porovnaní s ostatnými tlačiarňami).

Preverené PC bazáre:

phc.sk
pc.bazos.sk

zdroj: http://www.radirna.cz/

Loading Facebook Comments ...