Tipy a triky pre Windows XP po ćieste

V ćiestom diely tipov a trikov sa pozrieme znovu do registra systamu Windows. Tento raz si ukážeme ako zakázať správcu procesov a ako skryť
hodiny na systamovej lićte, takže spúćťajte regedit…Zakázanie správcu procesov

Ak potrebujete z určitých príčin znemožniť prístup k správcovi úloh
tzv. Task Manager, nie je nič jednoduchćie. Vo Windows XP ćtandartne
spusťte editor registrov cez menu Ltart –> Spustiť, kde zadáte regedit a potvrdíte stlačením tlačidla Enter. V editori sa presuşte do kľúča HKEY_LOCAL_MACHINE –> Software –> Microsoft –> Windows –> CurrentVersion –> Policies a premiestnite sa do pravej časti editora. Do okna kliknite pravým tlačidlom myći, zvoľte z kontextovaho menu Nová –> Hodnota DWORD a novú položku pomenujte DisableTaskMgr. Na novú položku kliknite dva krát ľavým tlačidlom myći a v zobrazenom okne zadajte ako údaj hodnoty číslo 1. Teraz je správca procesov zablokovaný a odblokovať ho môžete tak, že zmeníte údaj hodnoty z čísla 1 na číslo 0.

Skryť hodiny na systamovom panely

Ak sa už nemôžete pozerať na to, ako dlho sedíte pri počítači a hodiny
na systamovom panely tzv. system tray vás rozčuľujú mám jedno riećenie.
Ak chcete skryť hodiny na systamovej lićte, môžete tak učiniť editáciou
registra systamu Windows XP. Ako v predoćlom tipe si znova otvorte
editor registrov Regedit. Teraz sa presuşte do kľúča Software –> Microsoft –> Windows –> CurrentVersion –> Policies –> Explorer a tu vytvorte novú položku typu DWORD a priraďte jej názov HideClock. Aby ste hodiny skryli musíte nastaviť údaj hodnoty novej položky na číslo 1. Po rećtarte sa v systamovej lićte hodiny už nezobrazia a už nikdy nebudete pri počítači moc dlho;)

Ak chcete hodiny znova aktivovať stačí odstrániť položkuHideClock z registra systamu Windows.

Loading Facebook Comments ...