Spotibo.com – konečne jeden poriadny SEO nástroj

Na svete existuje miliarda web stránok. Počet blog postov za deň je viac ako 2 milióny. Počet com domén je podľa webu: http://research.domaintools.com/statistics/tld-counts/ viac ako 142 milionov.

Teraz si zoberte, že v takejto záplave web stránok chcete byt viditeľný vo vyhľadávačoch práve vy na súvisiace kľúčové slovo, ktoré ľudia vyhľadávajú. A práve na to slúži optimalizácia pre vyhľadávač SEO (search engine optimization).

Čo na to vyhľadávač? Ako sa majú vyhľadávače v tomto zorientovať?

Na začiatok je vhodné povedať, čo je vyhľadávač. Definíciu som našiel na webe wikipedie. Je veľmi dôležitá mať optimalizovanú stránku pre vyhľadávače, pretože vyhľadávače ako Google, Bíng alebo Yahoo logicky zobrazujú na prvých miestach relevantné web stránky na hľadané kľučové slova. Aby vedel vyhľadávač zobraziť web stránky tak na začiatku ich musí robot vyhľadávača zaindexovať. Na indexáciu slúži tzv. Robot, ktorý prehľadáva web stránku tak, ako je či už je optimalizovaná alebo nie. To ma samozrejme podiel pri pozíciách pri vyhľadávaní na súvisiace kľúčové slová. Takže poďme optimalizovať.

Len, ako to dosiahnuť, keď existuje kopec nástrojov a každý Vám radí niečo úplne iné? Na túto otázku poznáme odpoveď.

SEO nástroj – spotibo.com

Na začiatok je potrebné sa zaregistovať. Registrácia je jednoduchá stačí kliknút na “Sign up” vyplniť meno, email, heslo máte takmer hotovo. Už len aktivovať svoj účet.
Druhý krok je pridať tvop project. Na tento účel použijeme testovaciu web stránku – http://www.fayemyrettehayes.com.

Akonáhle aktivujeme svoj účet. Tak sa nám zobrazí okno pre pridanie projektu.

Add new project

Do poľa Enter URL zadáme “http://www.fayemyrettehayes.com” a klikneme na Analyse.

Start scan

Počas skenovania máme k dispozícii čiastočne výsledky, ktoré je možno rozkliknúť a zistiť kde máme na web stránke problem.

Červený krížik predstavuje chyby (Errors).

Error 1
Error 2

Oranžový výkričnik predstavuje urgentné varovania (Urgent Warnings).

Meta 1

Po rozkliknutí na výkričnik:

Meta 2

Skenovanie web stránky je časovo náročne, celý process môže trvať aj hodinu, záleží podľa počtu web stránok. Po úspešnom dokončení skenovania, sa na spodku stránky objavý oznam:

Result

Na záver klikneme na tlačítko Get results a dostaneme komprexný prehľad o našej web stránke. Samozrejme každú jednu chybu, varovanie je možné rozkliknuť a dozvedieť sa viac o probléme.

Final Result 01
Final Result 02
Final Result 03
Final Result 04

zdroj: FMG.sk

Loading Facebook Comments ...