Soft na meranie rýchlosti digitálnych fotoaparátov

Meranie rýchlosti digitálneho aparátu je možné pomocou slovenského programu Digital Camera Speed, ktorý vyrobil Peter Šlosar pre tento web. Je k dispozícii zdarma aj pre Vás. Komu sa nechce čítať tento návod, môžete ísť rovno na webstránku, kde sa tento program dá bezplatne stiahnuť: http://www.slosar.sk/digital-camera-speed/ Ideálnym nástrojom by boli elektronické digitálne stopky so svietiacim displejom, je to však veľmi drahý špás.

Ešte donedávna boli digitálne fotoaparáty tak pomalé, že na meranie rýchlosti celkom pokojne stačili desatiny sekúnd. Postupne sa ale rýchlosť expozície dostala až na hranicu, kedy reakčný čas spúšte je bežne okolo jednej desatiny sekundy. A niekedy ešte menej. Ako to ale zmerať? Hľadal som preto nejaký vhodný softvér, no bezvýsledne. Skusmo som na web zavesil výzvu, či by sa nenašiel ochotný programátor, ktorý by takýto program napísal.

Ozval sa Peter Šlosar a vytvoril program, ktorý umožní primerane presné meranie rýchlosti digitálneho fotoaparátu. Tento program dal k dispozícii, ako freeware, takže ak máte chuť otestovať si rýchlosť svojho fotoaparátu, môžete si tento program stiahnuť a bezplatne používať. Nájdete ho na adrese http://www.slosar.sk/digital-camera-speed/

zdroj: http://chcem.info/softver/meranie-rychlosti-digitalneho-fotoaparatu-moznosti.php

 

Loading Facebook Comments ...