Shark či skôr Shark PC môj obľúbený

Shark či skôr Shark PC môj obľúbenýVeľmi veľa ľudí sa nechá nahovoriť na reklamu a čiastočne aj nadobúdaciu cenu počítača. To je najväčšia chyba keď spomeniem napríklad nemenovanú počítačovú firmu čo predáva všetko možné.. len aby zarobili aj za každú cenu. Tak isto sa ľudia vôbec nevyznajú do komponentov počítača, tak že je celkom jednoduché oklamať a predať zákazníkovi čokoľvek napr. super výkonnú PC zostavu za 15.990,- komplet 🙂
Vzhľadom na to že už dnes je na všetko 2 ročná záruka, tak počítač či je kvalitný alebo nekvalitný musí vydržať. Ale čo potom keď sa pokazí po záruke, alebo keď super kvalitná počítačová firma zbankrotuje (áno aj to sa stáva, v roku 2004 napr. Libra). Tak Vám potom neostáva nič iné ako odniesť počítač do najbližšieho servisu, kde Vám napr. oznámia že oprava bude štát polovicu hodnoty Vášho počítača.

Základ každého počítača je všeobecne “základná doska” (obrázok 1) čim kvalitnejšia tým by mal Váš počítač vydržať a práca s nim bude skôr zabáva, než behanie po servise a neúnavne telefonáty. To najcennejšie na zakladanej doske je chipset konkrétne model výrobca a v neposlednom rade chladenie. Uvediem príklad: lacné základne dosky nemajú vôbec chladič na chipsete poprípade majú hlučný ventilátor s chladičom. (obrázok 2)

gigabyte_mb.jpg
.. toto je kvalitná základna doska zn. GigaByte s 36 mesačnou zárukou


Kvalitnejšie základne dosky ako napríklad Gigabyte (obrázok 1) majú kvalitne spracovane chladenie, či už pasívne alebo aktívne.

pcchips.jpg

.. toto je nekvalitná základna doska zn. PCchips (dnes už neexistuje…) s 24 mesačnou zárukou

 


pokračovanie nabudúce…

 

Loading Facebook Comments ...