SeaMonkey: Taký lepší prehliadač

SeaMonkey: Taký lepší prehliadačV tomto článku sa pozrieme opäť na zaujímavý program, ktorý určite stojí aspoň za otestovanie, pozor ale, hrozí totiž dosť veľké riziko, že sa vám ho po vyskušania nebude chcieť vzdať.

Program, ktorý vám tu predstavíme, pochádza z dielne Mozilla.org. Tento tím skúsených vývojárov zo všetkých počítačových oblastí má za sebou už niekoľko úspešných programov, ako treba populárny a pomerne rýchly prehliadač Mozilla Firefox. Tu predstavený projekt je ďalší pokus Mozilly o získanie nových priaznivcov a prerazenie na trhu, (konkurencia rastie každým dňom, významným konkurentom sa stáva napríklad Google s prehliadačom Google Chrome). Získanie nových priaznivcov sa do istej miery podarilo, či to ovšem zodpovedalo predstavám Mozilly možno len špekulovať.

Ako to už u programov tejto spoločnosti býva, je program SeaMonkey úplne zadarmo. Program je kompatibilný s operačným systémom Windows 2000, 2003, Vista, XP, ale aj najnovšie verzie 7.

Tento program by sa dal skrátene popísať ako balík najdôležitejších internetových aplikácií pre pokročilých používateľov: inak povedané, ak na internete využívate iba emailovú schránku a vyhľadávač, asi väčšinu funkcií tohto programu nedoceníte. To vám samozrejme nebráni skúsiť ho, a keďže má úplne jednoduché ovládanie, nemalo by byť zaobchádzanie s ním sebeméně komplikované, tiež nezaberá príliš miesta na vašom disku, takže za pokus v tomto smere opravu nič nedáte.


Čo sa skrýva v balíku

Teraz už si popíšeme trošku podrobnejšie, čo je súčasťou tohto balíka. Sťažeň balíka SeaMonkey je prehliadač, ktorý má štandardné veci, ako prehliadanie v paneloch, záložky s obľúbenými stránkami, rovnako aj postranné lišty a samozrejme zabezpečenie v podobe blokácie vyskakovacích okien. Ďalším hlavným komponentom balíka je poštový správcu alebo aj klient, ktorého možno prirovnať k Thunderbirdu (rovnaký autor sa nezaprie). Obsahuje prepracované nástroje pre správu pošty, samozrejmosťou je antispamová ochrana, užitočným vylepšením je tiež podpora viacerých užívateľských účtov.

Ďalej balíček obsahuje plno ďalších užitočných podprogramov, ako sú potrebné editor webových stránok, ktorý pokročilejší užívatelia určite ocenia, alebo adresár pre správu vašich kontaktov a komunikačný klient.

Jediné čo by sme balíka trošku vytkol, je dizajn, ktorý nie je práve dvakrát prepracovaný a určité rezervy má. Ale ako sa hovorí, nikto nie je dokonalý a za skúšku tento balík rozhodne stojí.

Ak túžite po ďalších informácií, navštívte oficiálnu web balíka: http://www.seamonkey-project.org/


Kristýna Jahnová

Zdroj: http://www.radirna.cz/internet/seamonkey-takovy-lepsi-prohlizec.html

Loading Facebook Comments ...