Programy na usb flash disk

Programy na usb flash disk
Kde stiahnuť, ako používať a inštalovať programy na vašej flešku. Nepáči sa vám prehliadač v práci alebo v škole, chcete mať mobilnú kanceláriu vo vrecku? Tento článok vám pomôže, ako to vyriešiť.
Pravdepodobne to poznáte. Ste v práci alebo v škole a chýba vám nejaký obľúbený program. Nainštalovať by ho nebol problém, ale je tu tá ťažkosť, že počítač, na ktorom pracujete je plný rôznych obmedzení a proste nemáte povolené do neho nič vlastného inštalovať. Je jedinou variantom, ako to riešiť, vybehnúť za správcom a čakať až jedného dňa vám zvýši užívateľská privilégia alebo nainštaluje jeden programík? Našťastie nie, dá sa to obísť (ostatne – ak trošku čítate Radírnu, tak už asi viete, že obísť sa dá skoro všetko). Tentoraz vám stačí vziať do ruky flešku, usb flash disk, proste prenosnú pamäť, pichnúť jej do zodpovedajúceho portu a ísť na vec.


Všetky programy vo vrecku

Všetko, čo je potrebné urobiť, je navštíviť web PortableApps.com. Nájdete na ňom niekoľko desiatok bežne používaných programov, ktoré sú upravené tak, aby sa dali nainštalovať na flashku a odtiaľ potom spustiť na ktoromkoľvek počítači s Windows, do ktorého flash disk vložíte.


Nahrať si takto môžete napríklad:

virtuálnu klávesnicu

xampp server

klasický notepad

rad hier – karty, šach, sudoku, dokonca aj DosBox určený pre hranie starých hier

gimp

blender

chrome

firefox

operu

skype

Mirandu

program filezilla pre sťahovanie a nahrávanie na ftp

prehrávač vlc

editor zvuku audacity

abi word

foxit reader

sadu open office

poštový klient thunderbird

Spybot

odzipovací program 7zip

alternatívu za total commander – free commander

Kompletný prehľad všetkých programov, vrátane odkazov na stiahnutie nájdete na adrese: http://portableapps.com/apps


Ako inštalovať

Program sa stiahne ako archív. Po jeho spustení vás jednoduchý inštalačný sprievodca vyzve na zadanie cesty k vašej USB kľúči (pre tieto účely je dobré vedieť, pod akým písmenom ju systém detekoval). Potom už len stačí nechať rozbaliť program do adresára. Nainštalovaný program vždy spustíte pomocou spúšťacieho súboru, ktorý je v hlavnom adresári nainštalované aplikácie – teda napríklad to môže byť / FirefoPortable / FirefoxPortable.exe.

zdroj: http://www.radirna.cz/navody/programy-na-usb-flash-disk.html

Loading Facebook Comments ...