Odvírovanie Windows krok za krokom

Odvírovanie Windows krok za krokomAko si poradiť s tým, keď vám z každého kúta vyskakuje stránka, ktorú ste vôbec neotvorili a máte podozrenie na infikovanie vírusom? Obrázkový návod krok za krokom, ako to vyriešiť.

1. Najskôr vykonajte kontrolu antivírusom – pre začiatok stačí rýchly test – jedná sa o test aktuálne bežiacich hrozieb, ktoré možno okamžite identifikovať. Ak antivírus nemáte, čo najrýchlejšie stiahnite a nainštalujte Security Essentials od Microsoftu z tohto webu.

odvirovanie-Windows-krok-za-krokom-01.jpg 

2. Rýchly test antivírusom Microsoft Security Essentials
Ak rýchly test nepomohol, využite ešte raz antivírus a tentoraz v ňom spustite úplnú kontrolu, úplný test. Ten by mal do hĺbky analyzovať všetky súbory na disku a podozrivé či nakazené elementy vymazať alebo presunúť do karantény.
 


odvirovanie-Windows-krok-za-krokom-02.jpg

 

3. Ak ani hĺbkový test nepomohol, je na čase pristúpiť k nasadeniu ďalšieho účinného nástroja, ktorý by si mal už poradiť v zásade s každou hrozbou. Jedná sa o program Malwarebytes Antimalware. Ten stiahnite z tejto stránky kliknutím na tlačidlo Download Now.

odvirovanie-Windows-krok-za-krokom-03.jpg

4. Stiahnutý súbor mbam-setup.exe otvorte a potvrďte všetky inštalačné kroky.

odvirovanie-Windows-krok-za-krokom-04.jpg

5. Po dokončení inštalácie odporúčame priamo potvrdiť spustenie programu a inštaláciu aktualizácií programu.

odvirovanie-Windows-krok-za-krokom-05.jpg

6. Po dokončení sťahovania aktualizácií máte podobne ako v antivírusu na výber viac druhov testov – rýchlu kontrolu, analyzujúci aktuálne bežiace procesy, a ďalej úplnú hĺbkou kontrolu celého disku alebo jeho vybrané oblasti. Úplná kontrola trvá aj niekoľko hodín, ale spravidla sa jedná o riešenie drvivej väčšiny infekcií nepriateľskými elementy vo Windows.

odvirovanie-Windows-krok-za-krokom-06.jpg
Loading Facebook Comments ...