Návod ako vypnúť automatické prehrávanie videí na Facebooku

Facebok začal prednedávnom zverejňovať novú funkciu. Pri prehliadaní noviniek na sociálnej sieti je zapnuté automatické prehrávanie videí. Tieto sa spúšťajú bez zvuku, v nižšej kvalite a vo vlákne s novinkami tak pôsobia, ako upútavka na samotné video.

Takéto automatické prehrávanie však nemusí vyhovovať každému a preto vám prinášame návod, pomocou ktorého môžete túto funkciu vypnúť vo webovej verzii Facebooku, ako aj v Android aplikácii.

Ako vypnúť automatické prehrávanie videí na počítači

Vo webovej verzii Facebooku je vypnutie automatického prehrávania videí veľmi jednoduché. Stačí, keď si otvoríte panel s nastaveniami a v ľavej časti obrazovky nájdete celkom poslednú možnosť Videá. Po kliknutí sa otvorí nová záložka s jediným nastavením, ktorým je možnosť zapnúť alebo vypnúť túto funkciu. V našom prípade chceme automatické prehrávanie vypnúť, no ak vám bude táto možnosť v budúcnosti chýbať, jednoducho sa do tohto nastavenia vrátite a prehrávanie videí znovu zapnete.

Ako vypnúť automatické prehrávanie videí v Android aplikácii

V prípade aplikácie pre Android zariadenia je proces rovnako jednoduchý. Najskôr si otvorte samotnú aplikáciu Facebook a presuňte sa na pravú krajnú obrazovku, ktorej navrchu dominuje vaše meno a fotka. Posuňte sa smerom dole, až kým nenájdete Nastavenia aplikácie.

V nastaveniach aplikácie pohľadajte zložku Automatické prehrávanie videa, ktorá sa nachádza v prvej časti nastavení. Pre správne fungovanie tohto návodu je ale potrebné, aby ste mali nainštalovanú novú verziu aplikácie, ktorá túto funkciu umožňuje.

Kliknite na túto možnosť a následne sa zobrazí menšie okno na popredí, ktoré vám ponúkne tri možnosti. Automatické prehrávanie videa môžete zapnúť vždy, prípadne ho povoliť iba pri pripojení k Wi-Fi sietiam. Treťou možnosťou je automatické prehrávanie vypnúť úplne a je teda na vás, ktorú variantu si vyberiete.

Veríme, že bol pre vás náš návod užitočný. V komentároch pod článkom sa potom môžete aj s ostatnými podeliť o váš názor na túto novinku najpopulárnejšej sociálnej siete.

 

Zdroj: TS FMG.sk

Loading Facebook Comments ...