Návod, ako nainštalovať Windows 7

Návod, ako nainštalovať Windows 7Na inštaláciu najnovšej verzie Windows nemusíte vedieť nič obzvlášť zložitého a zvládne to naozaj každý doslova, jednotlivé kroky sú popísané dostatočne jednoduchým spôsobom, navyše vďaka tomu že väčšinu ovládačov už Windows obsahuje, nečakajú vás na drvivej väčšine strojov žiadne neobvyklé laborácie s hľadanie a inštalovanie ovládačov. Celá inštalácia vrátane nainštalovania ovládačov všetkých pripojených tlačiarní, kariet a ďalšieho zariadenia pri vhodnej konštelácii zaberie okolo 20 minút.


Nastavenie bootovanie disku v Biosu

Pred vložením DVD do mechaniky, sa presvedčte, že bios je nastavený tak, aby pc bootoval prednostne z DVD mechaniky a vyhli ste sa tak problémom typu, že vložíte dévédéčko do mechaniky, nič sa nestane a objaví sa informácia o tom, že na disku nie je žiadny systém, prípadne naštartuje váš pôvodný systém, ak už v počítači nejaký máte.

Do týchto nastavení sa dostanete stlačením klávesu DEL alebo F2 (prípadne iné klávesy, o ktoré je na štartovacej obrazovke napísané press __ to run setup). Následne potom pokračujte cez voľby:
Boot –> Boot Device Priority a tu nastavte –> 1st Boot Device na CD-ROM;
na inom druhu biosu (Phoenix) sa nastaví predvolený disk takto:
Advanced BIOS Features –> a tu upravte First Boot Device na CD ROM a Second Boot Device na HDD.

Inštalácia systému

Teraz už môžete vložiť disk do dvd mechaniky a začať so samotnou inštaláciou. Najprv sa objaví lišta s nápisom
Windows is loading files ..
po ktorej nasleduje klasická lišta zobrazujúci stav štartovanie systému.

Na úvodnej obrazovke potom vyberte z rolovacieho menu ako jazyk inštalácie slovencinu, menu a čas platné pre Slovenskú republiku a ako predvolené klávesnicu zadajte slovenčinu – tieto voľby sú však už spravidla takto vyplnené a preto môžeme pokročiť cez tlačidlo Ďalšie.

Na ďalšej obrazovke kliknite na tlačidlo pre začatie inštalácie – nemajte obavy, ešte sa na disk stlačením tohto tlačidla Windows inštalovať nezačnú, len sa presuniete priamo do inštalačného režimu.

Odsúhlaste licenčné podmienky a potom pristúpte na výber typu inštalácie. Ak už máte na disku Windows XP alebo Vista a chcete nastavenia a dáta previesť do Win 7, vyberte možnosť Inovácia, ak pracujete s počítačom na ktorom žiaden systém nie je alebo je a vy ho nechcete použiť, potom vyberte druhú možnosť na vlastnej voľby inštalácie.

Teraz sa zobrazí stávajú disky a zväzky s ktorými môžete pracovať. Môžete vybrať, na ktorý sa má Windows nainštalovať, prípadne vytvoriť nový. Ak napríklad máte nový počítač s nenaformátovaným diskom, naformátujte ho cez tlačidlo Nový a potom potvrďte predvolenú maximálnu veľkosť zväzku cez Použiť a túto voľbu potvrďte.

V tejto chvíli si môžete ísť urobiť kávu a nechať počítač bežať. Windows sa automaticky nainštalujú a reštartujú, takže až sa vrátite, privíta vás obrazovka s dotazom na výber užívateľského mena a potom, čo ho vyplníte sa spustí posledný proces prípravy prvého spustenia systému, po ktorých už naštartuje klasicky plocha a inštalácia Windows 7 sa definitívne ukončí.

Postup inštalácie (anglická verzia) si taktiež môžete prezrieť v tomto videu:

 

zdroj: http://www.radirna.cz/windows/instalace-win-7.html

Loading Facebook Comments ...