Nakupovanie priamo z Číny

Dnešný článok bude o jednoduchom postupe ako bezpečne nakupovať z Činy. Skúsime vyvrátiť pochybnosti a priniesť niečo pozitívne.

Na začiatok treba povedať že všetok tovar okolo Vás viac menej pochádza z Číny. Len pokiaľ sa dostane do Vašeho obchodu s elektronikou, oblečením…  tak musí prekonať dlhú cestu od výroby a nakoniec skončí u Vášho lokálneho distribútora. Cena medzičasom niekoľko násobne prevýši pôvodnú cenu tovaru z Činy.

Uvediem konkrétny príklad, kúpil som si mobilný telefón, na značke si nepotrpím takže som sa skôr zameral na parametre pristroja. Hlavná vec ktorú som požadoval bola uhlopriečka obrazovky, výdrž baterky, hrúbka celého telefónu.  Začal som teda hľadať a pochopil som, že je úplne zbytočne za telefón vyhodil viac peňazí ako 100 – 150 Dolárov. Vzhľadom na jednoročnú medzinárodno záruku som nechcel viac investovať do telefónu. Cenová hladina bohate postačovala na parametre ktoré som požadoval.

Začal som teda hľadať konkrétny telefón na: http://www.pandawill.com/ , http://www.aliexpress.com/ , http://www.orientdeal.com/ vybral som si tento model. Samozrejme využil som akciu Wow!Happy hour. Urobil som veľmi dobre, maximálna spokojnosť dokonca má aj Slovenčinu.  Takže je to na Vás. Jedine na čo si treba dávať pozor sú falzifikáty originálov alebo obchádzanie distribútorov a ochranné značky. A samozrejme cena tovaru, z tej sa potom vypočítava clo a DPH.

Na záver ešte jedna drobná rada, platenie cez Internet – na toto používajte samostatnú kreditnú kartu na ktorej máte len peniaze na kúpu tovaru, samozrejme veľmi dopočujem mať aktívny účet na PayPal-e a spárovanú kreditnú kartu s PayPal-om.

 

 

 

 

Loading Facebook Comments ...