Lži a podrazy AAA AUTO

Lži a podrazy AAA AUTOAAA AUTO sa prezentuje ako značka kvality, záruk a férových podmienok. Aká je však realita? Na ich webe sa dočítate, že AAA AUTO odmietne až šesť z desiatich ponúknutých áut.

Na inom mieste tej istej stránky je však napísané, že „sitom“ prejde len 35 % áut. Každý, kto si na chvíľu sadne do ich výkupu však vidí, že ponuku dostane takmer každé auto.

Garancia najazdených kilometrov? Aj to je lož – v zmluve ani v obchodných podmienkach o tom v skutočnosti nie je ani slovo. Garancia právneho stavu? Ďalšia lož – pokojne vám predajú auto zaťažené právom tretej osoby. Dohodli ste si cenu kúpy, alebo predaja a myslíte si, že je konečná? Omyl, zrazu musíte zaplatiť rôzne poplatky – o ktorých vás nikto vopred neinformoval.

Akokoľvek sa môžu zdať nižšie uvedené skutočnosti neuveriteľné, naozaj sa stali:
Potreboval som predať auto. Pekné, ale začala sa kaziť elektrika a stal sa z neho žrút peňazí. Zavolal som do AAA AUTO a nechal si auto oceniť. Ponúknutá suma bola slušná. Odniesol som auto do výkupu, absolvoval krátku jazdu. Výkupca mi však následne ponúkol cenu, ktorá bola asi o tretinu nižšia ako telefonicky ponúknutá. Veľký rozdiel medzi telefonickou a skutočnou cenou nezdôvodnil a vyhovoril sa na centrálu.

Rozčarovaný som odišiel a pokúšal sa predať auto cez internet. Napriek zníženiu ceny sa to nepodarilo a auto sa kazilo ďalej – muselo ísť preč. Tak som sa po mesiaci zmieril s nižšou cenou a zamieril do AAA AUTO. Aké však bolo moje prekvapenie, keď ponúknutá cena bola tentoraz ešte nižšia ako naposledy. Žiadne otázky typu „ako sa za mesiac môže cena takto zmeniť“ nepomôžu, stretnete sa len s pokrčením pliec a obligátnym odvolaním sa na „Prahu.“

Keď som chcel už vážne nahnevaný odísť, zrazu za mnou vybehol pracovník, ktorá sa predstavil ako šéf výkupu. Povedal mi, že veľmi chce, aby tam moje auto zostalo a ponúkol mi ešte lepšiu ako pôvodnú cenu. Vtedy som tejto náhlej zmene nerozumel, pravdepodobné vysvetlenie, prečo sa tak stalo príde nakoniec. Za týchto okolností som však auto predal rád. Rád aj preto, lebo asi nikde inde by odo mňa nekúpili auto bez toho, aby vyskúšali či funguje sťahovanie okien, ostrekovače, zadný stierač alebo klimatizácia…

Toľko k preverovaniu technického stavu vozidla v AAA pri výkupe vozidla.


Pokračovanie na:
http://nahnevanyklient.blogspot.sk/

Loading Facebook Comments ...