Kde kúpiť počítač a prečo? 1. diel

Kde kúpiť počítač a prečo? 1. DielKde kúpiť počítač a prečo? Na Slovenskom internete je neúrekom kamenných obchodov s výpočtovou technikou, ale aj e-shopov kde si môžete kúpiť nový aj použitý počítač. Je dôležite vedieť čo budete na počítači alebo notebooku robiť.

Možno prídete na to, že nie vždy nový počítač potrebujete. Potom Vám stačí navštíviť bazár s výpočtovou technikou a kúpiť si či už notebook alebo klasicky stolový použivany počítač. Cenová hladina oproti novej zostave je 2-3x menej za rozumnú konfiguráciu.


Napríklad značková pc zostava
: Compaq Evo D510 (Základný popis: Intel Pentium 4 2 GHz, 256 MB RAM, 40 GB HDD, CD-ROM, FDD, LAN)


Cena s DPH: 4046 Sk


– vrátane 12 mesačnej záruky. no nekúp to 🙂


Druhý prípad je kúpa novej zostavy, radovo 2 až 3x viac ako použitá technika z bazáru. Výber platformy či už Intel alebo AMD nechám na Vás. Na všetok nový tovar máte automaticky 24 mesačnú záruku. Takže pokiaľ máte menej financií na kúpu počítača, tak odporučujem kúpiť zostavu orientačne od 10.000 vyššie. Monitor si môžete kúpiť aj v bazáre, hneď nemusíte mať nový, nejaký použitý 17″ LCD panel je úplne dostačujúci…

Tretí prípad je keď chcete počítač na viac rokov, prípadne multimediálnu zostavu na hranie hier. Potom doporučujem nechať si vyskladať počítač firmou, buď z Vašich komponentov, alebo firma Vám niečo odporučí.

Posledná možnosť je skočiť na podozrivo lacnú akciu Sharku, a potom začnú problémy. Dávajte si pozor na dopredaj komponentov, ktoré sa objavujú v takýchto počítačoch. Pripadne nelegálne kópie Windows a Office Vás môžu stáť nemalé finančné prostriedky..

O kúpe notebooka nabudúce..


zdroj: www.computer-store.sk, phc.sk

Loading Facebook Comments ...