Aktualizácia Windows XP

Aktualizácia Windows XPI keď by sa zdalo, že po nainštalovaní systému by mali Windows byť už kompletné a žiadne ďalšie sťahovanie akýchkoľvek súčasti systému, tým menej aktualizácií, by už nemalo byť absolútne potreba, skutočnosť je iná. Potreba neustáleho sťahovania ďalších aktualizácií je daná predovšetkým tým, že operačný systém je veľmi komplexný softvér a skladá sa z toľkých čiastkových súčasti, že absolútne bezchybný chod systému ako celku, ako aj všetkých jeho súčastí vedľa seba, bez toho aby dochádzalo za určitých situácií k viac alebo menej nebezpečným kolíziám, je takmer nemožné.Do tejto úvahy ešte pridajte fakt, že prichádza stále nový hardvér, ktorý samozrejme so systémom taktiež potrebuje nevyhnutne kooperovať a dôjdeme k záveru, že aktualizácia systému je nanajvýš dôležitá údržbové činnosť, ktorú by sme mali mať čo najviac pod kontrolou.

Aktualizácie k stiahnutiu

Úvodná stránka pre aktualizácie všetkých Windows je http://update.microsoft.com – stránka sa korektne zobrazí žiaľ len v Internet Exploreri. Automaticky sa detekuje verzia vášho systému a budú vám ponúknuté aktualizácie, ktoré si môžete hneď stiahnuť.

Ako zapnúť a vypnúť automatické aktualizácie

Spravovanie zapnutých a vypnutých aktualizácií sa nachádza pod ponukou Štart –> Ovládací panel –> Zabezpečenie. Tu si vyberte Centrum zabezpečenia a zapnite alebo vypnite automatické aktualizácie, podľa toho, ktorú operácii práve chcete vykonať.

zdroj: http://www.radirna.cz/windows/aktualizace-windows-xp.html

Loading Facebook Comments ...