Ako zálohovať Outlook 2010?

Ako zálohovať Outlook 2010?Potrebujete zálohovať emaily, adresár a kalendár v Outlooku 2010? Tu je návod, ako na vec. V poslednej verzii Microsoft Outlook došlo k výraznej zmene celkového vzhľadu programu a využitie logiky ovládania cez karty (tzv. ribbon), ktorú sme mohli nájsť už vo Worde 20007 a ​​Excelu 2007.
Celkovo sa rad operácií výrazne zjednodušila a sprehľadnila, avšak zmena rozhrania so sebou priniesla aj to, že niektoré funkcie sa schovali na miesta, kde by ich hľadal málokto.

Jednou z nich je práve aj funkcionalita pre zálohovanie zložiek pošty a ich následný import. Ako teda previesť import alebo export položiek pošty v Outlooku 2010?

Choďte do ponuky Súbor -> Otvoriť -> Importovať
Otvorí sa známy dialóg pre import a export. Vyberte, či chcete exportovať súbory osobných priečinkov do súboru – vyberte potom, či sa má jednať o formát pst, CSV oddelené čiarkami alebo tabulátorom, databázy pre MS Access.

Ak chcete vykonať import – vyberte či sa jedná o RSS kanál, iCalendar súbor, vCard súbor, v dialógu pre otvorenie súboru ho potom nájdite na disku počítača a otvorte ho.
Nechajte prebehnúť zálohu / dokončiť import

Kam sa ukladajú automatickej zálohy?

Ak je pre vás výhodnejšie skopírovať už hotový, automaticky vytváraný súbor s osobnými zložkami, emaily, adresári a kalendárom, potom ho môžete skopírovať priamo. Väčšinou jeho umiestnenie vo Windows 7 a Windows Vista je v adresári:


C: -> Users -> Vaše uživateľské meno -> AppData -> Local -> Microsoft -> Outlook

Ak ho chcete otvoriť pomocou prieskumníka Windows, nezabudnite si povoliť zobrazenie skrytých súborov a priečinkov. Ešte na jednu vec pozor – po určitej dobe sa delia do dvoch súborov – aktuálne používaného súboru s najnovšími správami – a archívu.

zdroj: http://www.radirna.cz/software/jak-zalohovat-outlook-2010.html

Loading Facebook Comments ...