Ako vystopovať mobil?

Ako vystopovať mobil?Bojíte sa ukradnutiu mobilu, prípadne ste ho stratili a potrebujete ho teraz nájsť, najlepšie presne zistiť jeho polohu cez GPS? Poradíme, ako zistiť jeho polohu.

iPhone

Zapnutie funkcie detekcie strateného zariadenia, ktoré pripravil priamo Apple, zapnete pod nasledujúcimi voľbami:

Nastavenie -> iCloud -> Hľadať iPhone
Ak ešte nemáte nastavený iCloud účet a neviete o čo ide, odporúčame nahliadnuť do tohto článku. Ako potom nájdete stratený iPhone?

Prihláste sa cez počítač pod svojím Apple ID (email + heslo) na webe iCloud.com.
Tu nájdete položku Hľadať môj iPhone, kde budete ešte raz vyzvaní na zadanie hesla a za okamih sa zobrazí mapka s polohou vášho mobilu.

Android

V mobilných telefónoch vybavených operačným systémom Android žiadna predinštalovaná aplikácia určená na sledovanie polohy alebo zasielanie informácií o dianí s mobilom nie je. Dá sa to však veľmi ľahko vyriešiť, a to síce doinštalovaním aplikácie, ktorá to dokáže. Veľmi dobre môže k tomu účelu poslúžiť bezplatný antivírus Avast, ktorý okrem toho pomôže ochrániť mobil pred malwarom a nekontrolovaným správaním niektorých programov. Ako ho sprevádzkovať a nastaviť?

Nainštalujete si z Google Play aplikáciu Avast Mobile Security. V menu aplikácie prejdite do položky Anti-Theft.

Najprv je potrebné nainštalovať túto dodatočnú ochranu . To urobíte tak , že nainštalujete z Google Play aplikácii pomenovanú Update Agent , ktorá sa síce volá tak , že by človek odhadoval , že nejako pomáha k aktulizaciam, ale v skutočnosti sa takto maskuje Anti – Theft , aby ho útočník neodhalil tak ľahko.

Po stiahnutí programu z Google Play si môžete sprevádzkovať ochranu proti ukradnutiu . Dôležitým ochranným prvkom je vyplnenie čísla mobilného telefónu dôveryhodné osoby, ktoré budú v prípade , že sa začne s vaším mobilom diať niečo nekalé , zasielané SMS .

V ďalšom kroku odporúčame vytvoriť online účet pre správu zabezpečenia vášho mobilu na diaľku . Bez tohto účtu je totiž ochrana obmedzená len na SMS vášmu priateľovi , čo síce nie je úplne málo , ale keď tu tá možnosť ďalších možností je , prečo ju nevyužiť , že .

Založenie účtu pozostáva z vyplnenia emailu a hesla , takže je to veľmi rýchlo hotovo . Týmto by mala byť ochrana v telefóne nastavená .

Choďte teraz na web my.avast.com a prihláste sa pod emailom a heslom , ktoré ste vyplnili . Pokiaľ po vás bude chcieť stránka overenie emailu , pozrite sa ešte do emailovej schránky . Stránka zatiaľ nie je lokalizovaná do češtiny , avšak aj tak sa na nej dá všetko nájsť pomerne bez problémov . Po prvé prejdite do sekcie My Devices ( moje zariadenie ) .

Mobil môžete cez túto webovú aplikáciu ovládať pomerne širokou škálou metód . Môžete spustiť húkanie a hlásenia o tom , že je kradnutý , nastaviť preposielanie SMS a volania z mobilu na iné číslo , detekovať jeho polohu , zablokovať funkcie – skutočne veľmi komplexná ochrana na to , že sa jedná o aplikáciu úplne zadarmo a ešte zároveň fungujúci ako antivir .

IMEI

Každý mobilný telefón má vlastné unikátne identifikačné číslo , tzv IMEI. Vzhľadom k tomu , že ho má skutočne každý telefón , tak sa dá sa využiť pri zisťovaní polohy po prihlásení k BTS stanici ( tj do siete operátora ) naozaj sebehloupějšího zariadenie . Problém je však v tom , že pre túto operáciu potrebujete spoluprácu operátora – určite za pokus stojí vo chvíli, keď poznáte tento kód, zavolať na jeho infolinku . Avšak nie je to až tak triviálne operácie a operátor spravidla tieto údaje poskytuje skôr až na žiadosť polície . Avšak aj prístup operátorov sa mení , takže za pokus to stojí. Ako zistiť IMEI?

Prejdite do režimu zadávania čísiel k volanie a napíšte : *#06#
Často už ani nie je potreba dávať pokyn na volanie a zobrazí sa vám na obrazovke kód . Ten si zapíšte na miesto, kde ho nájdete aj vo chvíli , keď nebudete mať pri sebe mobil av okamihu , keď sa vám stratí, ho môžete použiť na detekciu v spolupráci s operátorom alebo políciou.

zdroj: http://www.radirna.cz/mobily/jak-vystopovat-mobil.html

Loading Facebook Comments ...