Ako ušetriť od 6.99 až do 40 Euro mesačne?

Ako ušetriť od 6.99 až do 40.0 Eur mesačne?Ako ušetriť od 6.99 až do 40.0 Euro mesačne? Je to celkom jednoduché, stačí len zrušiť platenú televíziu od Telekom (T-com), UPC, Orange a ďalších ktorí Vám predávajú vo veľkej miere to čo je na satelite zadarmo. Jedine čo potrebujete je internet, linuxový satelitný prijímač (doporučujeme Dreambox 500HD) a satelitnú parabolu cca 80cm priemer. A trpezlivosť..

Trpezlivosť preto lebo informácie nebudú každému zrozumiteľné. Na začiatok je treba povedať že zoznámenie sa s linuxovým prijímačom nebudte každému po chuti, ale časom sa to dá zvládnuť tak 2-3 týždne u bežného človeka. Pre lepšie pochopenie si môžete samovoľne naštudovať pojmy ako: FTP, Telnet, Total Commander, Linux, RS 232, firmware, update, xml settings.. bližšie sa budeme tomuto venovať v druhej časti seriálu.  

Dreambox 500 HD

 

Takto vyzerá Dreambox 500HD ktorý umožňuje sledovanie HD programov. A zdieľanie kariet cez Internet, preto som spomínal Internet na začiatku. Jedine čo treba spraviť je nahradiť pôvodný softvér za tzv. pirátsky softvér ktorý umožňuje nainštalovať CCcam emulátor (zdieľanie kariet cez Internet). Emulátorov je samozrejme viac ale CCcam je najpoužívanejší, takže na začiatok to postačí na pochopenie princípu.

Druhá vec mince je jednorazová investícia do satelitného prijímača, paraboly, konvertora ktorá sa pohybuje v rozmedzí 400 – 500 €, pričom návratnosť investície je určite menšia ako platiť platenú televíziu po dobu 24 mesiacov.

Ako funguje zdieľanie kariet (UPC, Skylink, CSlink) cez CCcam emulátor prostredníctvom internetu? Na jednej strane je server alebo aj viac serverom ktoré majú “zakúpené” 🙂 karty jednotlivých spoločnosti (UPC, Skylink, CSlink) a zdieľajú ich ďalším serverom alebo už koncovým používateľom za peniaze alebo na výmenu. Čiže stačí hľadať voľné či platené CCcam servery. Po Internete je ich ako maku, len tie kvalitnejšie sa ťažšie hľadajú.

Pre lepšiu predstavivosť skúste do google zadať “free cccam sharing” lebo “nove cccam servery”. Fakt je ich kopec.. ale kvalita je rôzna.

Pokračovanie na budúce..

Zdroj: RS FMG.sk

Loading Facebook Comments ...