Ako synchronizovať prechádzanie zložiek do priečinka na ftp

Ako vyriešiť synchronizované prechádzanie zložiek do priečinka na lokálnom disku alebo na vzdialený ftp server? V zložitejších adresárových štruktúrach sa, často nedá dobre orientovať..

To môže byť problém, napríklad na lokálnom serveri máme  prvý, druhý, tretí priečinok, ktoré nechceme, aby sa na vzdialený server odosielali (zvyčajne priečinok obsahujúci konfiguračné údaje na local server (lokálny server). Zadať adresu manuálne pre každý súbor je zvlášť pomerne náročné. Avšak, existuje niekoľko aplikácií, ktoré môžu zvládnuť tento problém.

Total Commander

V tomto súborovom manažéri môže byť na synchronizáciu funkcia Synchronizácia priečinkov. Nájdete ho v menu Príkazy -> Synchronizovať priečinky. Používa sa predovšetkým na porovnanie obsah vzdialenej s lokálneho adresára a ich vzájomné zladenie.

Filezilla

Ako asi viete, Filezilla má ako Total Commander má pracovné prostredie v podobe dvoch stĺpcov. V Filezille však môže narozdiel od Total Commandera nastaviť, aby sa synchronizovali z miestneho na sieťový disk. Ako to presne funguje? Zhruba takto:

Na disku v počítači sú uložené obrázky, ktoré používam na mojej stránke v priečinku C:\weby\mojweb.sk\obsahwebu\obrazky, takže na servery mám rovnaké obrázky sú uložené v /www/program/mojweb
Keď je všetko správne nastavené, vždy keď som prejdite do priečinka /obrázky na lokálnom disku, v druhom paneli sa mi načíta z rovnakého adresára na serveri. Potom môžete jednoducho kopírovať na oboch stranách niečo, čo potrebujete.

Nastavenie je otázkou pár minút.

1. Nastavte si správne pripojiť na ftp server a vyskúšať, či to funguje. Nový ftp spojenia môžete nastaviť zadaním názov miesta, ftp servera a prihlasovacie údaje v menu Súbor > Správca miesta (Ctrl+S)

2. Nastaviť panel do rovnakého priečinka na lokálnom a vzdialený server (napríklad, webová root directory) priečinok.
Skopírujte, alebo si zapamätáme cestu na oboch týchto zložiek.

3. V miestach, prejdite na kartu Rozšírené. Tu, nastavenie predvoleného lokálneho priečinka a predvolené vzdialený priečinok na rovnakej hodnoty, ako napríklad cesta v otvorte panel.

4. Nezabudnite zaškrtnúť položku „Použiť synchronizované prehliadanie“.

5. Pri ďalšom pripojení na tomto mieste vám budú automaticky presmerované v oboch tabúľ presne na tých miestach, ktoré ste nastavili. Podobne, ak idete na nižšie vnorené komponenty, panely samotné sú synchronizované.

zdroj: radirna.cz

Loading Facebook Comments ...