Ako sprevádzkovať nefungujúci internet

Ako sprevádzkovať nefungujúci internetTváril sa, že pracuje ako najlepšie vie, pivo neotvorí ani domovskú stránku. Treba takto to môže vyzerať, keď sa pripojenie k internetu rozhodne, že skrátka pracovať nebude. Čo stojí za poruchami ako sa s niektorými z nich vysporiadať?

Problém vidíte. A občas aj nie

Operačný systém Windows, ktorý vládne domácnostiam, ukazuje dostupnosť internetu za pomocou diagnostických ikon v pravom dolnom rohu. Tá sa mení v závislosti na tom, či počítač detekuje, že je, alebo nie je pripojený k sieti.

Reštartujte svoju domácu sieť alebo pingnete napríklad google.sk (ping google.sk)

V prípade, že vidíte červený krížik, pravdepodobne bude chyba niekde medzi počítačom a sieťou prevádzkovateľa internetu. Chyba môže nastať buď v kabeláži medzi prípojkou a routerom či modemom, alebo v distribučnom zariadení samotnom. Žltý výkričník zasa značí, že porucha najskôr bude na strane providera internetu.

Ako na drvivú väčšinu, aj tu by eventuálne mohol pomôcť reštart komponentov vo vašej domácej sieti (router, modem). To isté sa týka aj samotného počítača.

Ak je chyba na strane providera a internet nie je dočasne dostupný, ľahko to zistíte testom pingu, čiže odozvy siete. Pomocou príkazového riadku (Štart – Príkazový riadok) a príkazom v tvare “ping”, za ktorým nasleduje číslo IP Adresy. Ping potom signálom preverí miesta v sieti, na základe čoho spoznáte, či mu niektorý z vašich domácich komponentov náhodou neprekáža v ceste.

Kde článok nestačí, pomôže blog

Žiaden z uvedených tipov nezafungoval alebo by ste radšej videli dôkladnejší návod, ktorý vám pomôže popasovať sa s nefungujúcim internetom? Navštívte blog dostupnyinternet.cz plný užitočných rád a tipov zo sveta internetu.

zdroj: http://www.radirna.cz/internet/jak-zprovoznit-nefungujici-internet.html

Loading Facebook Comments ...