Ako sa brániť napadnutiam vírusmi

Ako sa brániť napadnutiam vírusmiKeďže sú vírusy stále rozšírenejšie hrozbou, ktorá postihuje stále viac ľudí, je dosť smutné, že je aj dnes v rade domácností ochrana proti nim zanedbávaná, alebo žiadna. Väčšina používateľov si totiž jednoducho myslia, že keď nebudú liezť na pochybné stránky, nič sa im nemôže stať. Bohužiaľ, opak je pravdou.

 


V tomto článku sa nebudeme zaoberať informáciami o antivírusových programoch apod O tom už sme vás informovali už skôr, rovnako tak ako o malware a ďalších nepekných veciach, čo sa na internete vyskytujú. Tu si skôr zhrnieme pár rád, ako sa vírusom vyhýbať, prípadne ako s nimi bojovať.


Zásady obrany pred napadnutím:
 


Vyhnúť sa stránkam, ktoré by mohli byť potencionálnym darcom choroby
Moc antivírusov škodí. Hovorili sme o ľuďoch, ktorí ochranu podceňujú. Je tu i druhý extrém, a síce ľudia, ktorí si v záchvate paniky a strachy postahují a nainštalujú dva alebo aj viac antivírov a domnievajú sa, ako sú super zabezpečení – opak je pravdou. Antivírusy sa potom stanú (metaforicky prenieslo) sokov, ktorí sa medzi sebou neshodnout, teda spolu nemôžu nielen spolupracovať, ako by ste si priali, ba dokonca ani pracovať.


Ak už s vírusom bojujete alebo naň máte aspoň podozrenie, odporúčame obnoviť zálohu systému, ktorú by ste mali robiť minimálne raz do mesiaca a po každej dôležitej zmene, inštaláciu (to sa robí našťastie samo). Prvým krokom, ktorý by ste mali pri podozrení na vírus urobiť je odpojenie od internetu, čo by malo aspoň z časti obmedziť alebo zastaviť vírus, takže pre vás potom bude jednoduchšie sa ho zbaviť.
Pokiaľ bude váš antivírus aj po napadnutí vírusom fungovať bez komplikácií, bezodkladne vykonajte kontrolu. Ďalšou možnosťou riešenia je práca v núdzovom režime, ktorý by mal vírus a jeho počiny aj zastaviť alebo aspoň spomaliť a tým mu to skomplikovať, prípadne umožní obnovu systému.


zdroj: http://www.radirna.cz/viry/jak-se-branit-napadeni-viry.html

Loading Facebook Comments ...