Ako pridať k výpisu webu na Google obrázok autora

Ako pridať k výpisu webu na Google obrázok autoraV tomto článku sa dozviete o funkcii Google Autorship a o tom, ako ju nastaviť na vašom webe.

Ako to vyzerá

google_page_autor.jpg

 

Ak hľadáte trochu intenzívnejšie na Google, pravdepodobne ste si občas všimli výpisov, v ktorých okrem nadpisu stránky a snippet (tj výstrižku z tela stránky) je aj obrázok autora. Vyzerá to celkom dobre a v mnohých prípadoch na takýto výpis klikne človek radšej, než na výpis bez fotky a mená toho, kto za webom alebo konkrétnym článkom stojí. Majú niektoré weby nejakú výnimku u Google, podarilo sa im zapnúť nejakú tajnú funkciu – a alebo si niečo platí? Nie, skutočnosť je trochu menej poetická – nastaviť si to môže v zásade každý, kto to dokáže. Je to automatizovaný proces, kde stačí všetko správne nastaviť a potom už len čakať, až roboti Googlu schroustají správne váš profil a web a vaše meno a fotografia u vášho webu sa objaví vo výpise.


Krok 1: Založte si profil na Google+

Prvou vecou, ​​ktorú potrebujete mať ich profil na Google a sprevádzkovaný profil na Google+. To všetko sa dá zariadiť priamo na stránke Google+, nezabudnite si ďalej nastaviť aj profilovú fotku, aby bolo čo zobrazovať vo výpise a tým ešte viac výpisy webe zatraktívniť. Dôležitá je profilová fotka, obrázok pre timeline (teda onen veľký roztiahnutý obdĺžnikový obrázok) žiadnu rolu ohľadom výpisov na stránke s výpisom nehrá, nemusíte teda žiadnu vyberať ani nahrávať.


Krok 2: Do údajov na profile pridajte web, na ktorom publikujete

Toto nastavenie vykonáte v sekcii: Niečo o mne> Odkazy> Kam prispievam. Pozor na to, či web uvediete bez alebo s www, môže to byť niekedy interpretované google chybne. Ak si nie ste istí, pokojne uveďte obe varianty, tj s www aj bez www.


Krok 3: Vloženie informácií na web

V prvej fáze je potrebné vložiť na samotný web o tom, že patrí vám. To možno docieliť nasledujúcimi spôsobmi:

Vložte na web informáciu o tom, že autorom tejto stránky ste vy. Proste treba do pätičky vpíšte treba – autor: Jan Novák
Alebo vložte na web odkaz v tvare

<a href=”https://plus.google.com/mujprofil?  rel=author”>Google

(Odkaz vnútri je potreba nahradiť odkazom na váš konkrétny profil)


Krok 4: Overte vlastníctvo cez Google+

Na overenie vlastníctva webe slúži nasledujúca stránka: plus.google.com/authorship – odošle vám na email spojený s doménou, na ktoré publikujete. V emaile potom stačí odkliknúť overenie tejto informácie a všetko by malo byť nastavené. To, či je všetko nastavené korektne si môžete overiť na webe pre testovanie rozšírených výpisov – www.google.com/webmasters/tools/richsnippets.

zdroj: http://www.radirna.cz/internet/jak-pridat-k-vypisu-webu-na-google-obrazek-autora.html

Loading Facebook Comments ...