Ako prepojiť PC s TV?

Ako prepojiť PC sTV?Mnoho z nás má v počítači filmy, videá alebo fotografie z dovolenky a rôznych akcií. Čo takto si ich pozrieť v televízii, ktorá má obrazovku väčšinou väčší ako notebook alebo počítač?

 

Káble

Jediné, čo budete k prepojeniu televízia s počítačom potrebovať sú prepojovacie káble, príslušné vstupy (zapojenie) u televízie a výstupy pri počítači. To nie je všetko. Nespája totiž len obraz, ale aj zvuk (vo väčšine prípadoch pri spúšťaní filmov a videí – u fotiek stačí iba prenos obrazu). Takže z počítača povedie jeden kábel na prepojenie s obrazom a dva káble (pre ľavý a pre pravý reproduktor, preto sú dva) na prepojenie zvuku s televíziou. Ak máte počítač aj televízor s HDMI korektorom, postačí vám na obraz i zvuk len jeden kábel, to je úplne ideálne. Ak to tak majiteľ počítača nemá, nič sa nedeje – postup bude o trošku zložitejšie, ale zvládne sa to. Najčastejším formátom je S-Video, ktorý nám ponúkne vybavenie väčšina grafických kariet. Dôležité je žltý konektor vážne vložiť do žltého otvoru pre konektor, ktorý je určená pre video. Rovnaké je to so zvukom, len sa zmení výstupný konektor. U televízie sa prepojí do červeného a bieleho cinche (pravý a ľavý reproduktor). K tomu prepojenie je kábel k ľahkému zohnaniu, možno ho kúpiť takmer všade, kde majú elektroniku.


Prepojenie s počítačom

Či sme urobili všetko, čo sme mali s káblom urobiť, vrhneme sa na nastavenie prepojenie s počítačom. Reštartujete počítač, počkáme, až nabehne a začneme s nastavením. Klikneme kamkoľvek na voľnú pracovnú plochu počítača na ploche Windows a objaví sa nám ponuka, na ktorej konci je voľba Vlastnosti. V tejto chvíli si na televíziu musíme zapnúť Audio / Video vstup a pokračujeme s nastavením v počítači. Zobrazujú sa nám dve obrazovky, ktorý jednu využíva monitor počítača a druhá je zatiaľ neaktívna (musíme kliknúť pravým tlačidlom myši na túto neaktívne obrazovku a vyberieme položku Pripojené). Po tej klikneme opäť na druhú obrazovku a vyberieme možnosť Vlastnosti. Teraz príde to najťažšie, vďaka tomu, akú grafickú kartu používame. Ako prvý musíme v otvorenom menu vybrať záložku, ktorá nám dovolí pracovať s vlastnosťami graf. karty (obsahuje aj jej názov). Potom si môžeme vybrať, či chceme mať na televíziu a na počítači rovnaký obraz, alebo či si upravíme rozlíšenie apod Potvrdíme tlačidlom OK.

Problémy, ktoré môžu pri nastavení prepojenia vzniknúť, toľko nepoznám. Ale ak na nejaký narazíte, okomentujte mi tento článok a ja rada odpoviem na vaše otázky. Nastavenie pripojenia mi fungovalo podľa tohto návodu, ktorý som vám pri pripájaní káblov a nastavení počítača spísala. Snáď pomôže aj vám!


Káble vhodné na prepojenia pc a tv:

Kúpiť HDMI kábel
Kúpiť CINCH kábel
Kúpiť SCART kábel
Kúpiť VGA kábel
Kúpiť DVI kábel


zdroj:
http://www.radirna.cz/hardware/jak-propojit-pc-s-tv.html

Loading Facebook Comments ...