Ako poslať súbor cez Facebook

Posielanie súborov rôzneho typu, od dokumentov, cez archívy a videá nie je v súčasnosti nijako zvlášť komplikované Facebook sa dá pohodlne využiť ako alternatíva k emailu. V tomto obrázkovom návode prinášame Podrobný postup.

Chat

V chatovacom okienku je predvoleným typom súboru text, ktorý sa dá poslať. Obrázok ikonka fotoaparátu ilustruje slúžiacu nápovedu.

Vo chvíli, keď stlačíte toto tlačidlo sa zobrazí dialógové okno pre vloženie súboru. Má však obmedzenú funkcionalitu: možno takto vložiť len súbory typu jpg, jpeg, gif a png. Dokument alebo iný typ súboru takto bohužiaľ nenahráš.

Aj cez chat však možno nahrať súbor ľubovoľného typu. Táto funkcia sa schováva pod hranatým kolieskom v chatovacom okienku.

Otvorené okno pre vkladanie súborov možno potom už využiť pre vloženie ľubovoľného typu súboru.

Ďalšou možnosťou, ako posielať súbory pohodlnejšie, je potom využitie veľkého okna pre komunikáciu, tzv aplikácie Správy. Dostanete sa do nej tak, že vpravo hore kliknete na ikonku s bublinami a pokračujete voľbou “Zobraziť všetko”.

Okno pre písanie v tomto móde poskytuje už podstatne širšie možnosti, ako malé chatovacie okienko. Posielanie súborov ľubovoľného typu je možné vykonať v tejto chvíli už priamo, bez toho, aby ste museli hľadať nejaké skryté tlačidlo.

Limity a obmedzenia

Posielať cez Facebook nemožno súbory ľubovoľnej veľkosti – vždy ste limitovaní maximom 25 MB, väčší súbor sa jednoducho nepošle. Ak potrebujete poslať súbor väčší (napríklad video) skúste radšej využiť niektorého z postupov, popísaných v tomto článku – všeobecne, ak chcete poslať video, je spravidla lepšie nahrať ho na YouTube a potom už posielať iba odkaz, manipulácia sa tým výrazne uľahčí.

V prípade potreby zrušenia nahrávania súboru alebo nahradení iným nie je problém ho odstrániť – k tomu vždy slúži tlačidlo s krížikom.

zdroj: http://www.radirna.cz/software/jak-poslat-soubor-pres-facebook.html

Loading Facebook Comments ...