Ako nainštalovať Whatsapp do počítača?

Premýšľate o tom, ako dostať známy messenger Whatsapp do počítača, ideálne napríklad do PC s Windows? Aj nás tento problém zaujal a tu prinášame riešenie tejto otázky.

Čo je WhatsApp

Aplikácia WhatsApp slúži k bezplatnej komunikáci cez internet medzi zariadeniami, kde je nainštalovaná. Ak teda platíte za pripojenie k internetu v mobile, nie je dôvod platiť ešte za SMS a komunikovať skrz textovky. Oveľa lacnejšie a komfortnejšie je v tom prípade nainštalovať si tento messenger a komunikovať cez neho.

Výhody oproti iným porovnateľným aplikáciám:

  • Nemusíte zisťovať prezývku alebo email toho, s kým si chcete zadarmo písať – kontakty sa automaticky vyhľadajú skrze telefónne čísla uložené v adresári.
  • Aplikácia je relatívne nenáročná, nezaťažuje príliš výkon procesora ani batériu alebo sieťovú prevádzku.
  • Popularita aplikácie stále rastie – oproti iným sieťam, ktoré sú často používané skôr zo zotrvačnosti, Whatsapp zažíva v posledných mesiacoch trvalý rast.

Inštalácia na mobile

Na mobilných zariadeniach sa dá inštaláciu previesť z týchto zdrojov:

Z Google Play (na mobiloch Android)
Z AppStore (na iPhonoch)
Z Market Place (na mobily s Windowsom)
Z Worldu (na BlackBerry)

Po nainštalovaní je najprv potrebné vykonať overenie telefónneho čísla. Ako prvý krok po spustení aplikácie teda vyberte ako krajinu Slovenskú republiku a doplňte svoje telefónne číslo.

overeni-tel

Následne prebehne overenie SMS. Ak je všetko nastavené správne, stačí počkať niekoľko desiatok sekúnd než proces prebehne.

sms1

Po otvorení sa zobrazí hlavné komunikačné plocha programu. Pokiaľ si zrovna s nikým nepíšete, bude vyzerať približne tak, ako vidíte na obrázku.

whatsapp

Po kliknutí na tlačidlo s obálkou a znamienkom (+) v pravom hornom rohu displeja potom môžete začať konverzáciu s niektorým z vašich známych, ktorí majú na mobile nainštalovaný Whatsapp.

kontakty1

Vzhľadom k tomu, že je aplikácia viazaná k telefónnemu číslu, nemá žiadneho oficiálneho klienta pre komunikáciu s kontaktmi z Whatsapp cez počítač (či už cez webovú online službu alebo cez program pre Windows). Existuje však jeden pomerne málo známy trik, ktorého pomocou to dá obísť a my vás s ním na nasledujúcich riadkoch

Inštalácia do PC

Stiahnite si z tejto stránkyaplikáciu BlueStacks.

bluestacks

Stažení a instalace by nemělo trvat více, než několik sekund.

Program nainštalujte a spustite. Spúšťanie môže na pomalších počítačoch trvať aj niekoľko minút, buďte preto trpezliví.

nahravani

Po spustení vás uvíta prehľad pripravených aplikácií, ktoré je možné spustiť. Program BlueStacks je v zásade virtuálnom tabletom so systémom Android bežiacom vo vašom počítači – to umožňuje spúšťať aplikácie pre Android priamo vo Windows. Aplikácie, ktoré nie sú v základe dostupné, sa potom môžu doinštalovať. Kliknite teda na tlačidlo Search a zadajte hľadať výraz “Whatsapp.”

vyhledavani

Potom, čo sa nenájdu žiadne výsledky, kliknite na tlačidlo, ktoré vás odkáže do Google Play.

whatsapp-hledani

Teraz by sa už mala aplikácia zobraziť vo výsledkoch vyhľadávania na Google Play.

messenger-play

Kliknite na položku s označením “WhatsApp Messenger” a pokračujte klikom na tlačidlo Inštalovať.

whatsapp-play

 

Potvrďte, že aplikácia dovoľujete používať všetky údaje, ktoré vyžaduje kliknutím na tlačidlo Prijať.

prijmout

Po dokončení inštalácie môžete aplikáciu rovno spustiť.

stahovani

Odsúhlaste podmienky používania aplikácie a pokračujte ďalej.

souhlasim

Rovnako ako na mobile, aj tu aplikácia vyžaduje overenie telefónneho čísla. Prepnete sa teda na Slovenskú republiku a vložte vaše telefónne číslo.

zeme

Pretože overenie pomocou SMS nebude fungovať (kvôli tomu, že nemáte v počítači vloženú SIM kartu), objaví sa upozornenie o tom, že overenie zlyhalo. Je teda potrebné siahnuť k alternatívnej metóde overenie – pomocou hlasu. Kliknite na tlačidlo “Zavolajte mi” a pripravte si k ruke váš mobil. Za chvíľku telefón zazvoní a hlasový automat vám v angličtine nadiktuje overovací kód.

overeni-volani

Po úspešnom zadaní kódu sa program spustí a začne incializovat.

inicializace

Zobrazí sa plocha rovnaká ako v mobile a môžete začať komunikáciu s kontaktmi uloženými v adresári.

hlavni-obrazovka

zdroj: http://www.radirna.cz/windows/whatsapp-do-pocitace.html

Loading Facebook Comments ...