Ako nainštalovať eDane

Od 1.1.2014 je komunikácia s Daňovým úradom len v elektonickej forme. Používatelia môžu pomocou aplikácie eDANE (Java) vyplniť a poslať daňové priznanie. Jediné čo musia urobiť je prihlásiť sa.

Ak nemáte identifikátor a heslo kliknite sem. Po registrácií budete musieť ešte podpísať dohodu s finančnou správou. Následne obdržíte identifikátor a heslo.

Inštalácia aplikácie eDane. Na web stránke máte na výber z dvoch variant aplikácie. Jedna je klasický exe súbor a druhá (ta lepšia) je Java verzia aplikácie eDane. Takže odporúčame používať práve túto verziu.

Na stránke https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane/edane stiahneme súbor eDane.jnlp a uložíme si ho na plochu. Ak máte nainštalovanú Javu overiť, tak stačí len 2x kliknúť na súbor eDane.jnlp (inštalátor si sám posťahuje potrebné komponenty a neskôr sa otvorí okno aplikácie eDane).

Počas inštalácie bude treba 2-3x odkliknúť súhlas (allow) s používaním komponentov tretej strany napríklad Ditec. Akonáhle sa aplikácie eDane nainštaluje a spustíte ju začne si aktualizovať formuláre (3-5 minút).

V prípade otázok nás kontaktujte.

Zdroj: TS FMG

Loading Facebook Comments ...