Ako na prevod 3gp na avi?

Ako na prevod 3gp na avi?Formát súborov 3gp je bežne používaný u mobilných telefónov, alebo tiež mp4 prehrávačov, ale bohužiaľ nie je podporovaný radom programov pre prehrávanie videa na počítači.

Ak teda máte nejaké video vo formáte 3gp a chcete ho prehrať na počítači, máte dve možnosti. Jedným možným riešením je nájsť si na internete nejaký program na prehrávanie videa, ktorý si s formátom 3gp poradí. Alebo máte druhú možnosť, že si sami pomocou niektorého z voľne dostupných programov, prevediete akýkoľvek 3gp súbor do bežne používaného formátu videí, ako sú formáty avi, alebo mpg (mpeg).

Prevod 3gp na avi

Ak sa rozhodnete pre druhú možnosť, že si sami prevediete súbor 3gp do formátu avi, môžete k tomuto účelu napríklad použiť voľne dostupný (freeware) program Pazera Free 3GP to AVI Converter. Tento program si môžete stiahnuť tu. Po kliknutí na tlačidlo “Stiahnuť” sa program stiahne do počítača v zazipované priečinku. Po rozbalení zložky stačí kliknúť na prvý ikonku v zložke s názvom “3gptoavi.exe” a program sa spustí. Jeho veľkou výhodou je, že sa nemusí inštalovať do počítača, ale rovno sa spustí.

Program disponuje širokou škálou nástrojov a nastavení, ktorými môžete nastaviť kvalitu výstupného videa presne podľa parametrov, ktoré si prajete. Program síce vyzerá na prvý pohľad veľmi zložito, ale nemusíte sa ľakať všetkých tých tlačidiel a ponúk v spodnej časti programu, pre bežné prevedenie videa je vôbec nebudete potrebovať, ak nebudete chcieť nastaviť nejaké doplňujúce požiadavky. Môžete si tiež zvoliť z dvoch jazykových verziách, anglickej, alebo poľskej. Predvolená je anglická verzia, ale ak je vám poľština bližšie, môžete si ju zvoliť kliknutím na tlačidlo “File” v hornej časti programu, z ponuky vyberte “Options” a tu si môžete vybrať, aký jazyk chcete. Čeština medzi nimi bohužiaľ nie je, ale pre transformácia súboru vo formáte 3gp do formátu avi vám bude stačiť len niekoľko málo krokov.

Ak chcete iba previesť video z formátu 3gp do formátu avi, kliknite v zelenej lište v hornej časti programu na tlačidlo “Add files”, ktoré znamená pridať súbory. Po kliknutí naň sa zobrazí okno, v ktorom musíte určiť, kde je uložené video, ktoré chcete previesť (video vo formáte 3gp) a až ho nájdete, tak na neho raz kliknite pravým tlačidlom myši (aby bolo modro označené) av pravej dolnej časti okna, v ktorom ste daný súbor našli, kliknite na tlačidlo “Otvoriť”. Po tomto kroku pribudne v zozname videí pre preformátovanie súbor, ktorý ste vybrali.

Teraz už len stačí, aby ste skontrolovali v ľavej dolnej časti programu, či je pod nápisom “Output file format” zakliknutie formát avi. Ak áno, stačí len kliknúť v hornej ponuke programu (v tej, kde ste na začiatku klikli na Add files) na tlačidlo “Convert”, ktorým spustíte preformátovanie zvoleného 3gp súboru. Priebeh formátovania videa môžete sledovať v novo otvorenom okne. Potom, čo dobehne preformátovanie súboru do konca, stačí kliknúť na tlačidlo “Close”, zavrieť celý program a máte hotovo. Výsledný súbor sa uložil do rovnakej zložky, v ktorej je uložené pôvodné video, len už vo formáte avi.

Autor: Šrámi92

Zdroj: http://www.radirna.cz/software/prevod-3gp-na-avi.html

Loading Facebook Comments ...