Ako mať zvuk v slúchadlách i reproduktoroch

Ako mať zvuk v slúchadlách i reproduktorochPotrebujete viesť zvukový výstup zo zvukovej karty počítača, z rádia, DVD alebo televízie tak, aby sa dal zároveň podľa potreby počúvať napríklad vo viacerých reproduktoroch alebo slúchadlách? Existuje jednoduché riešenie, ktoré tu predstavíme.
Zvukový výstup zo zvukovej karty, rádia, DVD, domáceho kina a ďalších zariadení má podobu 3.5 mm jacku, ktorý sa potom vedie káblom do slúchadiel alebo do reproduktorov. Rovnakú podobu má aj výstup z vreckových mp3 prehrávačov typu iPod alebo z mobilov, či už sa jedná o iPhone, Android, alebo mobil s Windows Phone, slúchadlový výstup je vždy presne tento – je jeden a zaviesť do neho viac zvukových zariadení proste z podstaty nejde . Ako teda na to?

Spôsob riešenia je prekvapivo jednoduchý. Nebude potrebné zapojiť žiadny digitálny prevodník, postačí nám jednoduchý diel na elektrotechnickej báze, ktorý rozdelí zvuk na dva audio kanály. Vyzerá zhruba tak, ako vidíte na obrázku – jednoducho ho strčíte miesto kábla do zdierky na zvukovej karte (alebo inom zvukovom zariadení) a do neho potom môžete zaviesť dva káble. Napríklad slúchadlá a reproduktory – keď budete potrebovať počuť zvuk v slúchadlách, necháte reproduktor vypnutý, keď budete chcieť počúvať zvuk v reproduktore, jednoducho ho zapnete a zvuk z neho ihneď bude vychádzať – podobne sa táto pomôcka dá využiť pre vedenie zvuku do druhej miestnosti atď

zdroj: http://www.radirna.cz/hardware/jak-mit-zvuk-ve-sluchatkach-i-reproduktorech.html

Loading Facebook Comments ...