10 pluginov pre WordPress, ktoré musíte mať

Redakčný systém WordPress získava tú pravú efektivitu, až keď je nabitý doplnkovými pluginami. Prečítajte si, ktoré z nich môžu váš web vylepšiť au ktorých po čase zistíte, že sú pre vás nevyhnutné.

Poznámka: Pluginy nainštalujete z rozhrania svojho WordPress, zamierte do sekcie Pluginy. Tam použite vyhľadávanie názvu. Adresy pluginov tu teda uvádzame len pre úplnosť.

Akismet

Základná výbava WordPress a obranca vášho blogu proti komentárovému spamu. Pre správnu funkčnosť sa musíte zaregistrovať na webe www.akismet.com, získať svoj číselný kľúč a prepojiť svoj web so servermi služby Akismet. Odhaľovanie spamu prebieha hromadne na miliónoch počítačov súčasne.

https://wordpress.org/plugins/akismet/

 

All In One SEO Pack

Plugin, ktorý oživí predvolenú inštaláciu WordPress a aktivuje políčka, ktoré zaujímajú vyhľadávače. Akonáhle začnete svoje články viac popisovať (teda k nim napíšete, o čom sú), zvyšuje sa vaša šanca, že sa vaše stránky ocitnú vo výsledkoch vyhľadávania Googlu a Zozname.

https://wordpress.org/plugins/all-in-one-seo-pack/

 

BackWPup Free – WordPress Backup Plugin

Zálohovanie dát je dôležité aj v prípade webových stránok. Ak viete, že vaše webhostingové spoločnosti dáta nezálohuje (alebo zálohuje v nízkych intervaloch), mali by ste sa o to postarať sami. Tento plugin vám výrazne pomôže. Napríklad podporuje vzdialená úložisko typu FTP, ale napríklad aj Dropbox. Zálohovanie potom prebieha automatizovane v nadstavenom čase.

http://wordpress.org/plugins/backwpup/

 

breadcrumb NavXT

Je to trochu neuveriteľné, ale WordPress v základe neobsahuje tento zásadnú a dôležitý navigačné prvok. Tzv. Breadcrumbs je rovnako ako v rozprávke o Perníkovej chalúpke dôležitým značením cesty na miesto, kde sa čitateľ na webe nachádza. Doplňte si ju týmto modulom.

http://wordpress.org/plugins/breadcrumb-navxt/

 

simple Lightbox

Nenápadný efekt, ktorý sa stal neviditeľným štandardom. Bežne sa veľká verzia obrázku načítava ako nová stránka, čím zmizne stránka pôvodnej. Potom sa na ňu musíme vracať tlačidlom Späť a v hroším prípade hľadať miesto, kde sme prestali čítať. Efekt “lightbox” znamená, že po kliknutí na obrázok sa stmaví pozadie a veľká verzia obrázku vystúpi do popredia. Kliknutím alebo klávesom Escape ju zasa zrušíte a vrátite sa do textu. Notoricky známe, ale bez modulu to WordPress nevie (ale férovo povedané – nebýva to základnou vlastnosťou mnohých webových aplikácií).

http://wordpress.org/plugins/simple-lightbox/

 

Easy Maintenance Mode

Keď sa na webe pracuje, tak by mal byť vhodne označený a uzamknutý. Zvyčajne prebiehajú zmeny na databázu alebo úpravy obsahu a zvedaví návštevníci by mohli prísť k ujme. Alebo skôr web. Preto sa vypína za pomoci modulu, ako je tento. Jednoduchý, ale dostatočne funkčné.

http://wordpress.org/plugins/easy-maintenance-mode-coming-soon/

 

REDIRECTION

Presmerovanie je potreba v mnohých situáciách. Napríklad ste vydali článok a neskôr zmenili jeho adresu. Pôvodné by ale bolo vhodné zachovať, teda presmerovať na tú novú. Alebo iná situácia – chcete v texte použiť odkaz provízneho systému, ale samotný odkaz chcete skryť. V týchto a ďalších prípadoch si vytvorte dvojicu odkazov pôvodné-nový a nedovoľte, aby prišla jediná adresa nazmar.

http://wordpress.org/plugins/redirection/

 

Yet Another Related Posts Plugin

YARPP sa vyvíja už dlhé roky a stále robí to isté, ale stále lepšie. Zobrazuje pri článku súvisiaci obsah. Riadi sa hlavne použitými štítkami a rubrikami, ale dokáže tiež analyzovať obsah článku. Súvisiace články ponúka ako jednoduchý zoznam, alebo obrázky s popisom, alebo podľa vašej šablóny. Dostatok možností a niekoľko rokov vývoja z neho robia peknú trvalku.

http://wordpress.org/plugins/yet-another-related-posts-plugin/

 

Limit Login Attempts

Osobne sa nepoznáte, ale určite ich nebudete mať radi. Skúša sa dostať k vám domov a skúša to pomocou rôznych trikov. Dokonca sa hlási vaším menom. Zakážte im vstup už na ceste, a to na pekne dlho. Tento plugin automaticky odmieta prístup všetkým útočníkom, ktorí sa pokúsia viackrát ako Xkrát o prihlásenie k vášmu webu. Dokáže ich zablokovať na stovky či tisíce hodín a znížiť tak záťaž, ktorej je váš web vystavený. Veľmi praktický doplnok.

http://wordpress.org/plugins/limit-login-attempts/

 

WP editor widget

Občas … no vlastne dosť často človek potrebuje vložiť do widgetu nejaký formátovaný text – zoznam, obrázok, kus textu so zvýraznením. Tento modul pridá medzi widgety ďalší typ, a to widget s klasickým editorom. Pomocou neho môžete obsah widgetu vytvoriť rovnako ako článok – vrátane vloženie obrázkov alebo dokonca videa!

http://wordpress.org/plugins/wp-editor-widget/

 

WordPress E-learning

Viete, že sa môžete naučiť pracovať s WordPress cez internet? Online kurz je predsa ideálny spôsob. Nemusíte nikam jazdiť, všetko máte na dosah vo svojom počítači. Vzdelávací kurz Zlatý WordPress obsahuje okrem niekoľkých lekcií e-book zadarmo, stiahnite si ho.

 

zdroj: http://www.radirna.cz/software/10-pluginu-pro-wordpress-ktere-musite-mit.html

Loading Facebook Comments ...