Časť talianskej opozície tvrdo kritizuje výcvik ukrajinských vojakov neďaleko Ríma

Taliansko podľa opozície poskytovaním čoraz rozvinutejších zbraní prispieva k zvyšovaniu intenzity konfliktu na Ukrajine.

Zobraziť viac


Začali to bankoví lupiči v maskách Jamesa Bonda. Krimi Zóna smrti

Celé sa to začína veľmi čudnou bankovou lúpežou, do ktorej je zapletený James Bond. Teda herci, ktorí hrali agenta 007 - od Seana Conneryho, cez Timothy Daltona, až po Daniela Craiga a Pierca Brosnana.

Triler V zóne smrti, z ktorého vás bude mraziť

Keď človek zomrie v zóne smrti, nikto ani okom nemihne.

Životopis ženy, ktorá mala rada kone, ale milovala svoje povinnosti

Kráľovná Alžbeta II. predstavovala pre milióny ľudí na celom svete stelesnenie britskej monarchie. Korunu zdedila v roku 1952 a na tróne strávila sedem desaťročí, teda dlhšie než ktorýkoľvek jej predchodca.

Ako zavraždili muža v zamknutej izbe? Detektívka Smrť a kúzelník

Román Smrť a kúzelník ponúka napínavý prípad vraždy v zamknutej miestnosti, inšpirovaný detektívnymi románmi zlatého veku.

Rod, ktorý dostal Slovensko do širších medzinárodných súvislostí

Na základe množstva zahraničných a domácich prameňov zrekonštruovali historici Alexandra Lukáčová a Roman Holec v knihe Európsky rod v slovenskom svete pozoruhodný osud šľachtického rodu Friesenhof a Oldenburg, ktorý žil v 19. a 20. storočí v kaštieli v Brodzanoch.

Príbeh o dospievaní v búrlivých moriach okupovanej Kórey

Preneste sa na malý kórejský ostrov a prežite osudové priateľstvo dvoch žien na pozadí zložitých dejinných udalostí. Ostrov morských žien je román, ktorý vonia exotikou.